Oscary 2017, zwiastuny filmów nominowanych i zwycięzca

0
1615

Tegoroczne Oscary 2017 zapamiętane zostaną za sprawą pomyłki Warrena Beatty. Jednak w moim odczuciu ta pomyłka była sprzeciwem do przesadnej poprawności politycznej Amerykańskiej Akademii Filmowej.

W naszym zestawie zwiastunów filmów nominowanych do Oscarów zaczynamy od La La Land. Dla mnie osobiście właśnie ten film najbardziej zasługuje na wyróżnienie. Jakie jest wasze zdanie?

La La Land (2016) – zwiastun powyżej

Aspirująca aktorka Mia podaje kawę gwiazdom filmowym pomiędzy kolejnymi castingami. Sebastian, muzyk jazzowy, dorabia graniem na koncertach w obskurnych barach. Proza życia sprawia, że para zmuszona jest podejmować decyzje, które wyniszczają ich romans.

W rolach głównych: Emma Stone (zdobywczyni Oscara) i Ryan Gosling.

Moonlight (2016) – zwycięzca Amerykańskiej Akademii Filmowej

Fabuła filmu przedstawia historię afroamerykańskiego geja Chirona. Chłopak wychowuje się w biednej, dysfunkcyjnej rodzinie. Wyrasta w przestępczej dzielnicy Miami, którą rządzą gangi i narkotyki.

Manchester by the Sea (2016)

Pracujący w Bostonie dozorca dostaje wiadomość o śmierci brata. Po powrocie do domu dowiaduje się, że ostatnią wolą zmarłego było zaopiekowanie się jego synem.

Aż do piekła / Hell or High Water

Dwóch braci napada na bank aby uratować zadłużoną farmę. W ślad za nimi rusza miejscowy szeryf.

Fences (2016)

Film o czarnoskórym śmieciarzu, który niegdyś marzył o byciu gwiazdą baseballu.

Lion. Droga do domu / Lion (2016)

Historia życia mężczyzny, który jako dziecko gubi się matce i zostaje wychowany przez rodzinę zastępczą. W dorosłym życiu postanawia odnaleźć biologicznych rodziców.

Ukryte działania / Hidden Figures

3 Afroamerykanki pracujące dla NASA pomagają przy wysłaniu pierwszego człowieka w kosmos.

Przełęcz ocalałych / Hacksaw Ridge (2016)

Akcja filmu rozgrywa się podczas II Wojny Światowej. Przedstawia historię Desmoda Dossa, który pozostał wierny swojemu postanowieniu, by nigdy nikogo nie zabijać i nie używać broni.

Nowy początek / Arrival (2016)

Film opowiada o pierwszym kontakcie z obcymi i konsekwencjach tego wydarzenia. Skupia się na lingwistce Louise Banks. Kobieta ma przetłumaczyć język przybyszów by poznać ich zamiary.

Więcej zwiastunów filmowych znajdziecie w kategorii filmy.

reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here