Miłość klasyczna czy…

Jakie mamy alternatywy dla klasycznego seksu? Miłość klasyczna, a może miłość francuska, hiszpańska, irlandzka. Czy jesteś otwarta na nowe doznania?

Rozkosz

W dzisiejszych czasach, wśród partnerów, wzajemne dawanie sobie różnego rodzaju przyjemności, poza klasycznym seksem, nie kojarzy się już jedynie ze związkami homoseksualnymi. Różne techniki miłości znane ludziom już od bardzo, bardzo dawna, w dzisiejszych czasach nie stanowią już tematu tabu i wśród wielu par stosowane są jako urozmaicenie klasycznych stosunków. Popularne, również wśród nastolatków, chcących uniknąć defloracji, osób z jakąś niedyspozycją narządu płciowego, a także dla niektórych, jako sposób antykoncepcji.

Miłość francuska

Seks oralny- pieszczenie partnerki/ partnera za pomocą ust i języka z uszczególnieniem narządów płciowych i innych miejsc erogennych. Jest drugą na świecie (za tradycyjnym seksem pochwowym), ulubioną przez kochanków formą seksu. Jak podają statystyki, w Polsce jednak, prawie 50% mężczyzn i aż 75% kobiet czuje przed nim opory. Antropolodzy uważają, że główną przyczyna takiego stanu rzeczy jest podświadomy lęk przed zetknięciem się części ciała, którymi wydalamy z tymi, którymi jemy. Stosunki oralne stanowią jednak normalne zachowanie seksualne, o ile dochodzi do nich bez wywierania presji, między dojrzałymi osobami.

Miłość francuska często stosowana jest jako element gry wstępnej i w tej formie (oczywiście wśród małżonków), dopuszczany jest nawet przez kościół katolicki (Seks w małżeństwie – co można, a czego nie? – Kosciol.pl).

  • Felliatio- nazwa pochodzi z łacińskiego słowa fellare (ssać). Określenie to dotyczy sytuacji, kiedy to męskie narządy płciowe (penis i moszna) są całowane, lizane, ssane w celu seksualnej stymulacji. Określenie to dotyczy to również penetracji ust i wykonywanie ruchów frykcyjnych lub ruchów głową.
  • Cunnilingus- słowo pochodzi od łacińskich słów cunnus, będącego określeniem sromu, oraz lingua, oznaczającego język. Jest to stymulacja kobiecych narządów płciowych (głównie łechtaczki) za pomocą ust warg i języka. Preferencje dotyczące tego rodzaju pieszczot zależą głównie od indywidualnych uwarunkowań psychologicznych i anatomii. Dla niektórych kobiet może być to główna forma osiągania orgazmu, u innych może powodować wręcz nieprzyjemne odczucia.
  • Pozycja 69- pozycja, w której dochodzi do jednoczesnych pieszczot oralnych obojga partnerów. Dla wielu osób nie jest to ulubiona forma kontaktów, ponieważ ciężko jest się im skupić na jednoczesnym dawaniu i odbieraniu przyjemności.
  • Anilingus- jest to forma jednocześnie seksu oralnego i analnego- polega na stymulacji językiem lub ustami odbytu partnerki/partnera. Odbyt jest niezwykle czułym miejscem ciała człowieka, z wieloma zakończeniami nerwowymi. Anilingus jest uznawany za najbardziej intymna formę kontaktów i odczuwanie przyjemności z tej techniki również zależne jest od preferencji psychologicznych.

Seks oralny, tak jak seks pochwowy, również niesie ze sobą ryzyko zarażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową (min.wirusa brodawczaka ludzkiego HPV, opryszczki pospolitej, chlamydiozy, rzeżączki, wirusowego zapalenia wątroby, jak również HIV). Ryzyko to można zmniejszyć stosując ochronę wytworzoną z gumy lateksowej w postaci prezerwatywy czy też koferdamu.

Miłość klasyczna

Miłość irlandzka/ miłość grecka

Seks analny- forma pieszczot, polegających na stymulacji odbytu partnerki/partnera. Dotyczy to nie tylko wprowadzania penisa do odbytu, ale również inne stymulacje-palcami, językiem czy odpowiednim przedmiotem. Według opublikowanych w 2006 r. statystykach dotyczących Stanów Zjednoczonych 38,2% mężczyzn w wieku od 20 do 39 lat, oraz 32,6% kobiet w wieku od 18 do 44 lat uprawia heteroseksualne stosunki analne.

Według badań wybitnego polskiego seksuologa Zbigniewa Izdebskiego, w Polsce, w 2008 roku, regularne heteroseksualne stosunki analne uprawiało 18% par. Seks analny niedawno został nazwany miłością grecką, chociaż w pierwotnym znaczeniu określenie to dotyczyło jedynie stymulacji członka pomiędzy udami partnerki ewentualnie między jej pośladkami.

Część ludzi rezygnuje z tej formy pieszczot głównie z powodu obawy przed bólem, jaki może towarzyszyć stosunkom analnym. Tak naprawdę ta forma kontaktów może być bardzo przyjemna i wyzwalać intensywne orgazmy u obojga płci, jeżeli wcześniej wyeliminuje się wszystkie szczegóły, jakie mogą powodować dyskomfort. Około 10% kobiet uważa penetrację odbytu za najprzyjemniejszą i najbardziej satysfakcjonującą formę seksu. Pieszczenie analne mężczyzny może wzmagać jego doznania, wzmacniać podniecenie i również potęgować uczucie orgazmu.

Również jak w przypadku innych odmian seksu, i ta, niesie ze sobą ryzyko różnych zakażeń. Trzeba, zatem pamiętać o zachowaniu higieny i stosowaniu odpowiednich zabezpieczeń.

Miłość hiszpańska

Stosunek międzypiersiowy- partner umieszcza członek pomiędzy ściśniętymi piersiami kobiety i wykonuje ruchy frykcyjne. Stosunek międzypiersiowy bywa łączony z fellatio, wówczas żołądź penisa pobudzana jest, dodatkowo ustami. Dla partnera duże znaczenie w tej formie pieszczot mają efekty wizualne. Jeżeli kobieta o wrażliwych piersiach jest odpowiednio czule i namiętnie dotykana w tych erogennych strefach, również dla niej, ten rodzaj stosunku może przynieść pełną satysfakcję. Wbrew powszechnym opiniom wielkość biustu nie ma dużego znaczenia dla odczuwania przyjemności. Ważna jest jednak pozycja. Najdogodniejsza jest taka, w której partnerka leży na plecach, a partner jest „na górze”.

Ta forma stosunku jest niezwykle bezpieczna (bez felliatio), ponieważ jest najmniejszy, bezpośredni kontakt z wydzielinami partnerów.

Źródło zdjęci: Uploaded by user via MorgenStern on Pinterest

reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here