Obawy kobiet związane z seksem

1
557

ból głowy, stres

AIDS, ciąża, stres

Wg badania Durexa ponad 50% dojrzałych kobiet obawia się zarażenia wirusem HIV, a 42% nieplanowanej ciąży. W przypadku TNS OBOP wśród najczęstszych obaw dotyczących współżycia były trudności seksualne wynikające ze zmęczenia i stresu (31%), złego samopoczucie i choroby (29%), jak również obecność innych osób w domu (19%).

Podłoże obaw seksualnych

Naturalnie sama obawa przed zachorowaniem na AIDS bezpośrednio wynika z faktu, że 3 na 10 kobiet przyznało się, że uprawiało seks z przygodnym partnerem. Nie bez znaczenia jest także fakt, że wraz z wiekiem rośnie odsetek takich kobiet oraz tych, które kochały się bez zabezpieczenia.

I tak w wieku:

  • 21-24: 30%,
  • 25-34: 41%,
  • 35-54: 53%,
  • a 55+ blisko 60%.

Przy czym statystyki dotyczą wszystkich kobiet, czyli i tych w stałych związkach i tych, które są samotne, czyli znajdują się w grupie podwyższonego ryzyka.

Nie jest zaskoczeniem, że kobiety bardziej martwią się nieplanowaną ciążą niż mężczyźni, choć obawa widoczna jest głównie wśród nastolatek dla których wizja niechcianego dziecka jest bardziej przerażająca niż choroby na całe życie (aż 52% w grupie osób 16-20 letnich).

Kobiety dojrzałe, w wieku 25 – 55 lat, za znacznie poważniejsze zagrożenie uważają już AIDS i w niewielkim odsetku inne choroby przenoszone drogą płciową m.in. żółtaczkę i kiłę.

Seks tylko w komfortowych warunkach

Ponadto wśród kobiet dojrzałych i wykształconych obawy związane z jakością życia seksualnego w znacznym stopniu związane są ze zmęczeniem, stresem czy złym samopoczuciem, co zapewne łączy się aktywnym trybem życia.

Ponad 40% kobiet po 25 roku życia, z wykształceniem średnim i wyższym miewa dni, w których jest tak przemęczona, że zwyczajnie nie mają ochoty na seks. W praktyce oznacza to seks 2-3 razy w miesiącu.

Badania potwierdzają także powszechnie znaną opinię, że dla kobiety podczas współżycia najważniejszy jest komfort. Odsetek „wygodnickich” kobiet rośnie wraz z wiekiem i poziomem wykształcenia. Przeszkadza im już nie tylko stres, ale i obecność innych osób w domu.

W konsekwencji nieco poniżej 60% kobiet zadowolona jest ze swojego życia seksualnego, a blisko 30% przyznało się, że wielokrotnie udawało orgazm w ciągu ostatniego roku.


reklama

1 KOMENTARZ

  1. Dokładnie! Młodzi ludzie są tak zmęczeni pracą, że nie mają siły na seks! A ci, którzy nie mają roboty to mają takiego doła, że na nic nie mają ochoty. A jeśli chodzi o HIV to co za problem razem się przebadać zanim się zacznie współżycie? Żaden! Trzeba być tylko asertywnym! Życie to nie zabawa!Jedną kartę do ręki człowiek tylko dostaje i trzeba nią mądrze grać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here