Singielka czy to nowy styl życia?

Coraz częściej spotykamy się z określeniem singielka. Czy to styl życia, czy może trudność znalezienia właściwego partnera? Jak jest naprawdę?

Zakochać się i …

Gdyby to było takie proste, szczęśliwie się zakochać i stworzyć udany związek. Czasami życie piszę inne scenariusze i stawia na naszej drodze osoby, które nas krzywdzą. Niektóre związki z pozoru szczęśliwe to relacje toksyczne i niezdrowe. To nic podnoszącego na duchu, takie bycie w sidłach czyjejś miłości. Często argumentem są dzieci, wspólne mieszkanie czy milion innych powodów. Tak naprawdę powinniśmy być z kimś, kto daje nam szczęście i zrozumienie. Wtedy taka miłość nabiera swojego uroku. Tak naprawdę mamy wiele możliwość na odnalezienie tej drugiej polówki, czasami po prostu tego nie dostrzegamy.

Takie bycie z kimś ma wiele nieodzownych plusów. Z pewnością z wieloma problemami nie pozostajemy sami. Czasami nasza druga połówka jest tuż za rogiem, a my tego nie dostrzegamy. Bywają przypadki, kiedy to najbliżsi sąsiedzi czy przyjaciele z ogólniaka zostają szczęśliwą parą. To się zdarza i jest czymś zaskakującym. Czasami nie wiedząc o tym, że nasza druga połówka jest bardzo blisko nas, żyjemy w pewnej nieświadomości. Za to jakie jest późniejsze zaskoczenie o istnieniu tak wspaniałej osoby. To prawdziwe szczęście, które przychodzi niespodziewanie i z nienadzka.

Plusy i minusy bycia singlem

Bycie singlem nie zawsze musi się wiązać z czymś nieprzyjemnym i nie do przyjęcia. Myślę, że bycie singlem to pewien okres przejściowy, nad którym my sami panujemy w pewien sposób. Jest to czas, który możemy wykorzystać na własny rozwój osobisty i karierę zawodową. Z pewnością możemy poświęcić się bardziej swoim pasjom i zainteresowaniom, podejść do sprawy trochę egoistycznie. Czasami potrzebujemy takiego okresu wolności, pobycia trochę samemu ze swoimi sprawami. To nie jest tak, że będąc singlem zamykamy się na nowe związki. Jesteśmy otwarci na przeżycie czegoś świeżego i nowego, nie zawsze jednak jesteśmy wstanie podnieść się po poprzednim krzywdzącym związku.

Singiel to osoba, która poświęca się swoim codziennym sprawom, nie zważając i nie skupiając się na nowych związkach. Z pewnością gdy pobędziemy trochę sami zrozumiemy, że brakuje nam kogoś kto nas przytuli i wesprze w trudnych chwilach. Na pewno nikt sam z własnego wyboru nie wybiera sobie opcji bycia samemu, to coś na co nie mamy wpływu. Powinniśmy też trochę pomagać miłości i nie zamykać się na nowe uczucia i znajomości. Przede wszystkim żyć pełnią życia, niezależnie od tego czy jesteśmy w związku czy też nie?

Czy singiel musi być samotny?

Nie zawsze jest tak, że bycie singlem oznacza pełną samotność. Najczęściej jest tak, że mamy dookoła siebie wielu znajomych, którzy pomagają nam w trudnych chwilach. Taka rodzina czy bliscy są czasami nawet lepsi na nasze problemy i smutki niż partner. Taki przyjaciel to osoba, która jest nam tak bliska, że możemy podzielić się z nią nawet najtrudniejszymi problemami i wspólnie je rozwiązać.

Takie wsparcie jest czymś nieocenionym, zwłaszcza wtedy, gdy nie mamy możliwości podzielenia się z problemem z kimś nam bliskim. Samotność to coś czego nie powinniśmy życzyć nawet największemu wrogowi. Gdy nie możemy do nikogo się zwrócić i pogadać o problemach czy błahostkach życia codziennego. Nasza rodzina i przyjaciele nie zawsze w pełni wypełnia lukę w zamian za kogoś nam bliskiego. Najczęściej jednak taka osoba, która jest sama, doskonale wie co zrobić, aby sprawnie zagospodarować swój czas, aby samotność jej nie doskwierała.

Związek kontra bycie singlem

Takie bycie z kimś posiada wiele zalet, poczynając od tego, że w tych złych chwilach mamy do kogo się zwrócić. Gdy nadchodzi zły czas dla nas taka osoba dodaje nam otuchy i przede wszystkim wspiera jak nikt inny. Jest z nami i po naszej stronie niezależnie od tego w jak trudnej sytuacji jesteśmy. Możemy liczyć na to, że usłyszymy dobre słowo i pocieszenie. Chociaż myślę, że najgorsza jest sytuacja jak w związku czujemy się jak singiel. Taki związek nie ma przyszłości, a z pewnością nie jest to partnerstwo między dwojgiem kochających się ludzi.

Kolej rzeczy jest taka, że związek z czasem przeradza się w coś więcej, pojawia się dziecko i możemy stworzyć ciepłą i kochającą się rodzinę. Taka rodzina daje nam siłę, aby walczyć o nasze wspólne, lepsze dobro. Dodaje nam energii i motywuje do większego wysiłku. Często głównym argumentem singli wobec bycia z kimś jest to, że chcą być wolni, robić wiele ciekawych rzeczy. Nikt tak naprawdę nie chce być sam na całe życie to tylko pewien etap w naszym życiu w którym potrzebujemy pewnej samorealizacji. Ten okres bycia samemu kończy się w momencie pojawienia się na horyzoncie naszej drugiej połówki i zmiany naszych planów na całkiem inne tory.

reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here