Romansowanie przez internet

0
570

Romans to niezwykłe przeżycie. Ciekawi, pobudza zmysły, uszczęśliwia. Romansowanie przez internet, choć wirtualne kusi i intryguje jak w rzeczywistości.

Romans

Romans nie wymaga definiowania i tłumaczenia. Zwykle to krótkotrwały związek dwojga ludzi, nastawiony na czerpanie satysfakcji seksualnej. Inaczej jednak romans wygląda od strony mężczyzn, inaczej od strony kobiet. Mężczyźni najczęściej nastawiają się na związek fizyczny, kobiety zaś szukają w romansie związku emocjonalnego.

Od kiedy Globalna Sieć na stałe zagościła w naszym życiu, stała się również narzędziem wykorzystywanym do nawiązywania znajomości między dwojgiem ludzi, a z czasem również do nawiązywania romansów. W polskim słownictwie na stałe zagościły nowe zwroty, takie jak cyberromans, cybermaniacy, romans internetowy i romans w sieci.

Bohaterowie internetowych romansów

Możliwość internetowego romansowania to niewątpliwie prawdziwa gratka dla wiecznie zapracowanych i nie mających czasu singli, którzy przy użyciu klawiatury i monitora mogą zarówno flirtować, jak szukać stałego partnera.

Sieciowy romans dotyka jednak nie tylko ludzi wolnych. Użytkownikami portali społecznościowych, serwisów randkowych i czatów są również mężowie, żony i osoby będące w stałych związkach partnerskic,h lubiący przygody i związki bez zobowiązań. Wśród nich zdarzają się tacy, których internetowy romans rozwinął się przypadkowo – w trakcie niewinnych rozmów na czacie, ale są również osoby uzależnione od cyberromansu.

Nie ma dymu bez ognia, czyli dlaczego romansujemy?

Nawiązanie kontaktu z drugą osobą przez Internet to niewątpliwie zupełnie inna sytuacja, aniżeli tradycyjny kontakt face to face. Z jednej strony brak cielesności drugiej osoby utrudnia relacje, z drugiej rozbudza wyobraźnię, buduje jej wizerunek w oparciu o słowa, nie zaś o cechy zewnętrzne. Dla wielu osób jest jednak niezastąpionym narzędziem do rozwijania romansów i flirtów. I w zasadzie trudno jest jednoznacznie zdefiniować pobudki kierujące internetowymi kochankami, bowiem ile ludzi, tyle powodów.

  • Internet to wygodne narzędzie dla osób lubiących flirt anonimowy dodający im pewności siebie. Ten rodzaj sieciowego romansu nawiązują najczęściej osoby z kompleksami, które zdobywając kolejne partnerki/partnerów karmią swoje ego nie licząc się z czyjąś krzywdą i zawiedzionymi nadziejami względem budującego się związku.
  • Bohaterami internetowych romansów są również mężatki i żonaci mężczyźni szukający dyskretnych partnerów do uprawiania seksu. W ten sposób rekompensują sobie monotonię i rutynę w stałym związku.
  • Internetowy romans to również idealny sposób zemsty nad partnerem, który zdradził w realnej rzeczywistości.
  • Powodem nawiązywania cyberromansu jest brak zrozumienia ze strony partnera, brak wspólnych pasji i tematów do rozmów.
  • Trwanie w związku bez miłości, gdzie uczucie dawno się wypaliło a łączące niegdyś więzi znacznie się rozluźniły – to również powód do romansowania w sieci. W ten sposób partner romansujący zaspokaja własne potrzeby i jednocześnie nie opuszcza rodziny.
  • Cyberprzestrzeń to również miejsce, gdzie bez skrępowania można opowiadać o erotycznych fantazjach, bez obawy przed wyśmianiem i wyszydzeniem.
  • Internetowy flirt to sposób na dostarczenie sobie ponadprzeciętnych emocji. Dawka adrenaliny towarzysząca polowaniu na kolejnych wirtualnych partnerów jest niczym narkotyk dający przyjemność.

Zalety romansu w Sieci

Bez wątpienia ten rodzaj kontaktów międzyludzkich posiada wiele zalet, z którymi nie łączy się tradycyjny romans. Jedną z nich jest niemalże stały dostęp do miejsca romansu. Wystarczy komputer podłączony do Internetu, by móc flirtować do woli 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Bez konieczności wychodzenia z domu, strojenia się i robienia makijażu, siedząc w kapciach na kanapie można uwodzić niczym prawdziwy Casanova.

Oddając się flirtom przy użyciu klawiatury dostajemy możliwość zastanowienia się, co chcemy napisać, bez obawy, że w stresie „chlapniemy” coś nieodpowiedniego. Treść maila lub postu można poprawić, wypowiedzianych słów cofnąć się nie da.

Internet to sposób na przełamanie nieśmiałości, zawsze bowiem łatwiej jest coś napisać niż powiedzieć. W przypadku osoby nieśmiałej, zagadnięcie kogoś w realnej rzeczywistości graniczy wręcz z cudem. Posiadając zaś status anonimowego użytkownika Internetu zyskuje się większą pewność siebie i odwagę.

Bezsprzeczną zaletą internetowego romansu jest również mniejszy ładunek emocjonalny związku. Taki układ online łatwiej jest zakończyć bez większej szkody dla realnego związku.

Niebezpieczeństwa romansu online

Największą wadą internetowego romansu jest możliwość szybkiego uzależnienia się od tej formy kontaktów. Kolejne internetowe związki zamiast ustabilizowania prowadzą do ciągłego poszukiwania nowych obiektów do romansowania.

Romans w Internecie odbywa się najczęściej z krzywdą dla kontaktów towarzyskich, rodzinnych jak i jakości realizowanych zadań służbowych. Romansujący w sieci partner zaniedbuje rodzinę a w stałym związku pojawia się zobojętnienie i poczucie osamotnienia.

reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here