Domowe sposoby na biały uśmiech

Biały uśmiech jest marzeniem niemal każdego z nas. Nie każdy jednak wie, że zęby można wybielić również w zaciszu domowym.

Domowe sposoby na biały uśmiech

Jak można mieć biały uśmiech i zaoszczędzić nie tylko czas, ale przede wszystkim pieniądze?

Ponieważ wybielanie w gabinecie dentystycznym jest nadal wydatkiem, który trzeba zaplanować z wyprzedzeniem, domowe sposoby pozwalają na urzeczywistnienie marzenia o białym uśmiechu praktycznie od ręki.

Dowiedz się jak skutecznie wybielić zęby bez niszczenia szkliwa.

Jedna z metod na domowe wybielanie zębów opiera się na czyszczeniu zębów sodą oczyszczoną. Sodę, w niewielkiej ilości, nakłada się na szczoteczkę i regularnie, okrężnymi ruchami, szczotkuje zęby. Zwolennicy widzą w tej metodzie łatwy sposób na polepszenie kolorytu zębów, przeciwnicy uważają, że efekt jest krótkotrwały, natomiast długotrwałe stosowanie może źle wpływać na szkliwo i prowadzić do jego ścierania.

Analogicznie można sięgnąć po zwykłą sól kuchenną, która obecna jest w każdej kuchni i postępować tak samo, jak w przypadku sody oczyszczonej. Jednakże również ta metoda ma swoich zwolenników i przeciwników, którzy widzą większe zagrożenie, aniżeli korzyść.

Trzecia metoda polega na mechanicznym oczyszczaniu zębów za pomocą węgla spożywczego. Jest to jednak metoda kontrowersyjna, ponieważ nieumiejętne postępowanie może doprowadzić do poważnego uszkodzenia szkliwa.

Źródło zdjęcia: whiter-smiles.blogspot.com via Paweł on Pinterest

reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here