Domowe sposoby na nieświeży oddech

Nieświeży oddech z ust to problem praktycznie każdego człowieka. Jak sobie z nim radzić domowymi sposobami?

Jak wygląda zabieg czyszczenia zębów u stomatologa?

Nieprzyjemny oddech z ust to problem praktycznie każdego człowieka. Stres, choroba, ciężko strawny posiłek, mogą spowodować, że oddech staje się krępującym problemem. Zanim jednak sięgniemy po medykamenty i środki do higieny jamy ustnej, warto skorzystać z naturalnych sposobów na poprawę oddechu.

Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z mocy, jaka kryje się w wodzie. Kojarzymy ją z odpowiednim nawodnieniem i dzięki temu utrzymaniem organizmu w dobrej kondycji. Jednakże właściwa dawka nawodnienia również wpływa na zmniejszenie przykrego zapachu. Jeśli nie przepadamy za wodą, można również pić napoje, ale bez zawartości cukru. Ważne, aby pić w regularnych odstępach czasu, tak aby właściwie uzupełnić niedobór płynów. Do wody można również dodać plasterek cytryny. Cytrusy nie tylko nadają ciekawy smak, ale również niwelują przykry zapach z ust.

Przykry zapach z ust niweluje również herbata z mięty zielonej lub też mięty pieprzowej. Najlepiej zaparzyć herbatkę ze świeżych liści, dzięki czemu uzyskamy głęboki smak, a zarazem lepsze działanie. Liście mięty można przy tym rzuć, co przyczyni się do szybszego zniwelowania brzydkiego zapachu.

Mniej znanym napojem, ale równie skutecznym w usuwaniu brzydkiego zapachu z ust jest herbata ziołowa z kozieradki. Napoje, które zawierają zioła, warto pić powoli, przytrzymać liście na dłużej w buzi.

źródło: stylecraze.com via olivia on Pinterest

reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here