Domowe sposoby na problemy z dziąsłami

Domowe sposoby na problemy z dziąsłami Podrażnienia i zapalenia dziąseł dotyczą wielu osób. Istnieją jednak domowe sposoby na problemy z dziąsłami, zwalczenie lub zniwelowanie męczących objawów.

Produkty pochodzenia pszczelego

W leczeniu problemów z dziąsłami najlepiej sprawdzają się produkty pochodzenia pszczelego, czyli propolis, czy też miód. Dlatego warto po każdym posiłku przepłukać usta roztworem wody z kilkoma kroplami propolisowymi. Kurację taką trzeba przeprowadzać przez kilka tygodni.

Dodatkowo można ssać skrystalizowane kawałki miodu spadziowego, czy też lipowego. Lecz należy pamiętać, że po takiej kuracji należy umyć zęby.

Napary ziołowe

Na wzmocnienie śluzówki dziąseł najlepszy jest napar z jeżówki oraz lipy. Te same zioła bardzo dobrze sprawdzają się w przypadku, gdy dziąsła są obtarte lub też skaleczone. Łyżkę suszonej jeżówki lub też lipy zalewa się szklanką wrzątku. Napar w schłodzonej postaci popija się dwa razy dziennie. Do tego warto płukać nim usta, przynajmniej przez kilka minut.

Jeśli cierpimy na stan zapalny kieszonek dziąsłowych, z całą pewnością pomoże szałwia i dziurawiec. Łyżeczkę ziół trzeba zalać szklanką wrzątku. Jamę ustną należy przepłukiwać kilka razy dziennie. Najlepiej zastosować metodę naprzemienną, raz napar z szałwii, a raz z dziurawca. Kurację taką warto przeprowadzić przez kilka dni.

Przy okazji chorób dziąseł, często pojawia się przykry zapach z ust. Warto zatem sięgnąć po sprawdzoną metodę, jaką jest trzymanie w ustach oraz ssanie goździków. Pomocne jest rozgryzienie ziarenka kawy lub też żucie listka natki pietruszki.

reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here