Jak się leczyć w ciąży

0
570

Co robić, gdy ciężarna kobieta boryka się z objawami przeziębienia, takimi jak katar, kaszel, gorączka, ból głowy? Jak się leczyć w ciąży by nie zaszkodzić dziecku.

Ciąża to okres, w którym należy unikać zażywania leków, a każde sięgnięcie po jakikolwiek medykament należy skonsultować z lekarzem.

Katar i zatkany nos

Nie zaleca się stosowania kropli do nosa, a tym bardziej nie wolno stosować tabletek na katar zawierających pseudoefedrynę. Kobieta ciężarna może natomiast stosować inhalacje i parówki a także nacierać klatkę piersiową Amolem. Drogi oddechowe można również udrożnić solą fizjologiczną i preparatem z wodą morską w sprayu.

Ból gardła

Najlepiej wykorzystać, stare i sprawdzone metody zwalczania dolegliwości przez nasze babcie, które ból gardła leczyły solą. Pomaga ona niszczyć bakterie, więc wystarczy 3 razy dziennie płukać gardło ciepłą woda z solą, by skutecznie łagodzić dolegliwości bólowe gardła.

Kaszel

Jeśli kaszel nie jest objawem zapalenia płuc lub oskrzeli, łatwo można go również złagodzić ziołowymi herbatkami wykrztuśnymi. Pamiętać jednak należy, aby środków wyksztuśnych nie stosować bezpośrednio przed snem. Kaszel można również leczyć domowym syropem z cebuli. Wystarczy plastry cebuli zasypać cukrem lub wymieszać z miodem i odczekać, aż cebula puści sok. Powstały syrop pić kilka razy dziennie po 1 łyżeczce.

Dużo pij, wypoczywaj i zdrowo się odżywiaj

Najważniejszą rzeczą, o jakiej powinna pamiętać przeziębiona przyszła mama jest przyjmowanie dużych ilości płynów. Dzięki temu, twój organizm nie tylko dobrze się nawodni, ale jednocześnie wypłucze toksyny. Pamiętaj również o prawidłowej diecie, która będzie obfitować w niezbędne witaminy i mikroelementy, a także w produkty zawierające substancje bakteriobójcze, np. czosnek. Ważny jest również wypoczynek i regularny, zdrowy sen. To na pewno pomoże Ci zwalczyć infekcje i zregenerować siły.

reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here