Jak wybielić zęby pomarańczą?

Jak wybielić zęby pomarańcząJest to metoda polegająca na korzystaniu z dobroczynnych właściwości cytrusów. Poznaj przepis jak wybielić zęby pomarańczą i ciesz się białym uśmiechem.

Dlaczego warto

Większość środków, które służą do wybielania zębów prowadzą przy tym do uszkodzenia szkliwa, albo do odsłonięcia szyjki zębowej.

Alternatywą jest smaczna metoda wybielania zębów, czyli łączenie przyjemnego z pożytecznym.

Przepis: Jak wybielić zęby pomarańczą?

Do sporządzenia specyfiku potrzebne są dwie łyżki suchej skórki pomarańczowej, ¼ szklanki sody spożywczej, 2 małe łyżeczki soli, woda utleniona oraz koniecznie suchy, plastikowy pojemnik i szczoteczka do zębów.
Przy pomocy robota kuchennego należy utrzeć skórkę pomarańczową z sodą spożywczą oraz solą. Efektem powinien być proszek w kolorze pomarańczowym.

Bezpłatne informacje na temat bezpiecznego wybielania zębów można uzyskać podczas Białej Soboty w GORDENT.

Tak sporządzony proszek trzeba jak najszybciej zamknąć w hermetycznym opakowaniu. Koniecznym warunkiem jest zachowanie suchości w pojemniku, tak aby proszek był idealnie suchy i nie zwietrzał.
Jeśli już zdecydujemy się na użycie proszku, należy odmierzyć niewielką porcję, wielkości małej łyżeczki i dodać do niej zaledwie kroplę wody utlenionej. Powstałą zawiesinę należy wymieszać za pomocą szczoteczki do zębów, aż powstanie swoista pasta.

Zastosowanie

Tak sporządzoną pastą myjemy zęby trzy razy dziennie. Pasta ta powoduje również polepszenie oddechu. Pasty tej nie można połykać, a usta dokładnie wypłukać. Pasta zawiera wodę utlenioną, dlatego tak ważne jest dokładne wypłukanie jamy ustnej.

Źródło zdjęcia: bcommebon.canalblog.com via Patti on Pinterest

reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here