Krwawienie z dziąseł jak z tym walczyć?

Krwawienie z dziąsełKrwawienie z dziąseł może mieć różne podłoże. Zanim sięgniesz po medykamenty poznaj naturalne metody na krwawiące dziąsła.

Zalecenie

Przede wszystkim warto spożywać owoce i warzywa, które dodatkowo wzmocnią organizm, bo są bogate w witaminę C, która uszczelnia naczynia krwionośne oraz sprawia, że organizm jest bardziej odporny. Jeśli akurat jest sezon na truskawki, warto spożywać jak największe ich ilości, ponieważ są bogatym źródłem witaminy C.

W przypadku krwawiących dziąseł zaleca się płukanie jamy ustnej mieszanką roztworu wody z ziołami. Najlepsze właściwości posiada napar sporządzony z rumianku, szałwii, jak również nagietka. Zioła te mają nieocenione właściwości przeciwzapalne oraz przeciwbakteryjne.

Jak prawidłowo dbać o dziąsła i higienę jamy ustnej dowiesz się podczas Białej Soboty w klinice stomatologicznej GORDENT.

Gdy krwawienie z dziąseł nie ustępuje

Jeśli stan jest poważny i szyjki zębowe są mocno odsłonięte, zaleca się płukanie jamy ustnej oraz smarowanie dziąseł olejkiem z drzewa herbacianego. Zalecana dawka to 4 krople na szklankę wody.
Na krwawiące dziąsła wskazane jest żucie ziaren sezamu, jak również nasion słonecznika. Są one bogate w substancje oraz składniki mineralne, które mają bardzo dobry wpływ na odzyskanie prawidłowego stanu błony śluzowej.

Oczywiście konieczna jest stała, codzienna pielęgnacja jamy ustnej, zębów, płukanie ust wodą. Dbanie o higienę i utrzymywanie zębów w czystości. Spożywanie owoców oraz warzyw sprawi, że uchronimy się przed chorobami dziąseł, w tym tak poważną przypadłością, jaką jest krwawienie z dziąseł.

Źródło zdjęcia: rawforbeauty.com via Just on Pinterest

reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here