Avon – nie tylko kosmetyki

0
603

AVON
Jej perfumy i kosmetyki reklamowało wiele światowej sławy gwiazd m.in.: Salma Hayek, Courteney Cox, Reese Winterspoone i Fergie. W Polsce twarzą marki była Magdalena Cielecka.

A wszystko zaczęło się od… książek

Historia powstania firmy ma w sobie coś z bajki. Nie byłoby jej, gdyby nie pewien obwoźny sprzedawca książek – Amerykanin Dawid McConnell. Mężczyzna, by zwiększyć sprzedaż dodawał do każdego kupionego produktu próbki wytwarzanych przez siebie perfum. Szybko okazało się, że kobietom bardziej zaczęło zależeć na pachnących gratisach niż na książkach, za które płaciły. To sprowokowało mężczyznę do porzucenia handlu literaturą i poświęcenia się wyłącznie kosmetykom.

Bogata oferta

Początkowo w ofercie Avon znajdowały się perfumy, kosmetyki kolorowe i pielęgnacyjne przeznaczone dla kobiet. Od niedawna firma sukcesywnie poszerza swój asortyment. Obecnie oferuje również kosmetyki dla mężczyzn, a także biżuterię i torebki dla pań oraz przyrządy do pielęgnacji ciała.

reklama

Dostępne produkty wraz z obowiązującymi cenami są przedstawiane w katalogach, które wydawane są co 3 tygodnie. Każdy z nich zawiera atrakcyjne promocje i nowości. Firma posiada w swojej ofercie również produkty sezonowe np. do ochrony przed słońcem czy mrozem.

Aktualny katalog jest dostępny u każdej konsultantki, można też przejrzeć go w wersji elektronicznej np. na stronie internetowej Avonu.

Jak kupować?

Kosmetyki Avon nigdy nie były dostępne w tradycyjnych sklepach. Od samego początku rozprowadzane są drogą sprzedaży bezpośredniej, czyli przez konsultantki. Daje to możliwość wyboru i zamówienia produktów bez wychodzenia z domu.

By nabyć produkty Avon masz dwie możliwości do wyboru: skontaktować się z konsultantką lub sama nią zostać. Istnieje również możliwość złożenia zamówienia w sklepach internetowych u wirtualnych konsultantek.

Zrealizowane zamówienie dostarczy ci twoja konsultantka, więc jedyny koszt jaki poniesiesz, to koszt zakupów. Chyba, że zdecydujesz się na zamówienie drogą elektroniczną, wtedy do kwoty zamówienia zostanie dodany koszt wysyłki paczki.

Nikt nie lubi kupować w ciemno. U konsultantki nie zawsze możesz obejrzeć interesujące cię produkty? Dotknąć i wypróbować można je w Centrum Obsługi Konsultantki (COK). Niestety, z reguły punkty te znajdują się tylko w większych miastach. Znaleźć je możesz w: Białymstoku, Białej Podlaskiej, Bydgoszczy, Garwolinie, Gdyni, Gliwicach, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, warszawie i Wrocławiu.

Konsultantką być

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czy praca w charakterze konsultantki opłaca się. Wszystko zależy od tego, czy chce się zarabiać, czy wystarczającą zapłatą są upusty na firmowe produkty.

Żeby zostać konsultancką Avon nie trzeba wpłacać wpisowego, ale katalogi i próbki kosmetyków już nie są za darmo. Brak jest natomiast minimalnej kwoty na jaką ma opiewać zamówienie z każdego katalogu, jednak jeśli jego wartość nie przekroczy 150 zł, trzeba zapłacić koszt jego wysłania. Ominąć to można, jeśli mieszka się w pobliżu COK-u, gdzie nie dość, że realizacja zamówienia jest darmowa, to jeszcze od ręki.

Samo bycie konsultantką gwarantuje zniżki (około 15%) na firmowe produkty. Jeśli sądzisz, że kwota składanych przez ciebie zamówień może każdorazowo wynosić kilka tysięcy złotych, masz szansę na zarobek oraz jeszcze większe upusty.

Akcje społeczne

Avon to nie tylko koncern kosmetyczny, ale i fundacja. Firma swoją rozpoznawalność i wysoką pozycję na rynku wykorzystuje do pomocy kobietom na całym świecie. W Polsce prowadzi kampanie pod tytułem „Avon kontra rak piersi – Wielka kampania życia” i „Avon kontra przemoc domowa”.

Akcja „Avon kontra rak piersi” ma na celu uświadomienie kobiet o ryzyku zachorowania na nowotwór piersi. W jej ramach odbywają się również szkolenia lekarzy oraz dofinansowywane są badania USG. Pieniądze na te cele pochodzą ze sprzedaży produktów oznaczonych różową wstążką m.in. breloczków, przewieszek do telefonów i kubków. Można je nabyć u każdej konsultantki.

Avon kontra przemoc domowa” istnieje od 2008 roku. Jej celem jest wzrost świadomości społecznej dotyczącej problemu przemocy i pomoc ofiarom nią dotkniętych. Akcję tę można wesprzeć kupując bransoletkę lub naszyjnik „Powiedz stop przemocy”.

reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here