Medycyna estetyczna – nowości

0
652

Wprawdzie nie ma brzydkich kobiet, niemniej każda z nas znajdzie w swojej urodzie kilka defektów. Pomocną dłoń wyciąga do nas nowoczesna medycyna estetyczna.

Medycyna estetyczna to leczenie czy poprawianie urody?

Nową dziedziną wiedzy jest medycyna estetyczna, zajmującą się zarówno poprawianiem defektów urody jak i leczeniem schorzeń skóry oraz propagowaniem zdrowego stylu życia. Do najbardziej popularnych zabiegów upiększających z wykorzystaniem wiedzy medycznej należą: powiększanie i modelowanie ust, usuwanie cellulitu, miejscowa redukcja tkanki tłuszczowej i usuwanie niepożądanego owłosienia. Znane są również nowoczesne metody zmniejszania oznak starzenia się organizmu (zmarszczki, przebarwienia skóry, bruzdy), oraz leczenia różnego rodzaju schorzeń skóry (trądzik pospolity i różowaty z rozszerzonymi naczyniami krwionośnymi, nadmierna potliwość).

Palomar slim lipo

Zabieg Palomar slim lipo stosuje się w celu zlikwidowania nadpotliwości. Jest to metoda alternatywna dla zastrzyków z botoksu. Wprawdzie cena zabiegu jest wysoka (około 5000 zł), niemniej jego efekt gwarantuje zmniejszenie potliwości o co najmniej 50%. Dla porównania zastrzyki z botoksu kosztują około 1400 zł, ale należy je powtarzać co 3 – 6 miesięcy.

Zabieg trwa około pół godziny i wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Najpierw lekarz wykonuje niewielkie nacięcie w skórze i wprowadza sondę lasera, który rozpuszcza gruczoły potowe, a następnie przy pomocy specjalnej kaniuli następuje ich odsysanie.
Zabieg jest zupełnie bezpieczny, pozostają po nim bardzo małe, prawie niewidoczne blizny.

Egzotyczny pedikiur

Egzotyczny pedikiur wykonywany jest przy udziale małych rybek Garra Rufa. Ścierają one martwy naskórek stóp a jednocześnie wytwarzają enzym, który zmniejsza powstałe w tych miejscach stany zapalne. Zabieg jest zupełnie bezbolesny i porównywalny z moczeniem stóp w wanience wibrującej. Ceny zabiegu wahają się od 50 do 100 zł za 15 minut.

Impulsowe źródła światła

Impulsowe źródła światła (IPL) to zabieg fotoodmładzania z wykorzystaniem nowoczesnego urządzenia działającego w oparciu o proces oddziaływania różnego rodzaju laserów. Ta supernowoczesna metoda umożliwia redukcję zmarszczek i ilości rozszerzonych naczyń krwionośnych. Dzięki termicznemu skróceniu włókien kolagenowych IPL zwiększa napięcie skóry i jednocześnie redukuje się wszelkie przebarwienia. Zabieg wykonuje się najczęściej w obrębie skóry twarzy, szyi, dekoltu oraz grzbietowej powierzchni dłoni.
Niewątpliwą zaletą zabiegu z wykorzystaniem ILP jest jego niemalże natychmiastowy efekt oraz brak konieczności pozostania w domu do czasu zaniku objawów przeprowadzonego zabiegu. Jego mankamentem jest odczuwanie niewielkiego bólu, co w niektórych przypadkach rodzi konieczność użycia kremu znieczulającego EMLA.
W ramach zabiegu ILP można również leczyć trądzik pospolity wyjątkowo oporny na konwencjonalne metody leczenia oraz usuwać niepożądane owłosienie.
Ceny zabiegu są zróżnicowane i oscylują w granicach od 150 do 350 złotych.

Cytolipoliza

Cytolipoliza zwana jest również iniekcyjną lipolizą. Jej celem jest zredukowanie nadmiaru tkanki tłuszczowej z okolic bioder (bryczesy), dolnej części brzucha, wewnętrznej strony ud i podbródka. Zabieg polega na wstrzyknięciu do tkanki tłuszczowej roztworu fosfatydylocholiny z dezoksycholanem sodu, którego mechanizm działania powoduje miejscową redukcję tkanki tłuszczowej. Bezpośrednio po przeprowadzeniu zabiegu, a nawet kilkanaście godzin po nim, możliwe jest odczuwanie pieczenia, które wymaga wykonania zimnego okładu. Dla uzyskania pożądanego efektu i stuprocentowej skuteczności, zabieg warto przeprowadzić 3 – 4 razy.

Thermolifting Zaffiro

Thermolifting Zaffiro wygładza zmarszczki, spłyca a nawet likwiduje głębokie bruzdy nosowo – wargowe, poprawia napięcie i elastyczność skóry, podnosi opadające policzki, likwiduje objaw obwisłości twarzy oraz poprawia jej owal. Dzięki zabiegowi Zaffiro możliwe jest również zlikwidowanie wiotkości skóry w okolicach wewnętrznej powierzchni ud i ramion, poprawienie elastyczności skóry dekoltu (efekt podniesienia piersi) oraz obkurczenie skóry brzucha po porodzie.

Podczas zabiegu Zaffiro wykorzystuje się emisję promieniowania podczerwonego IR o spektrum fal wywołujących podrażnienie i podgrzanie włókien kolagenowych. W efekcie następuje ich skurczenie do pierwotnej długości oraz pobudzenie komórek odpowiedzialnych za produkcję włókien kolagenowych. Tworzenie się kolagenu następuje w czasie od 3 do 6 miesięcy po przeprowadzeniu zabiegu, niemniej końcowy efekt zabiegu wart jest długiego oczekiwania. Dzięki zwiększeniu o około 30% produkcji kolagenu pogłębiony jest rezultat liftingu, następuje wygładzenie zmarszczek, poprawienie skóry twarzy i dekoltu, co ostatecznie daje widoczny efekt odmłodzenia.

Source: ayaskincare.com via AYA Medical on Pinterest

reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here