Pielęgnacja paznokci – jak dobrać lakier?

Piękne i zadbane paznokcie to wizytówka każdej kobiety. Nie ważne, czy wychodzisz do pracy, czy zostajesz w domu zadbane paznokcie dodadzą Ci kobiecości.

0
979

Jak dbać o paznokcie?

Przed sprzątaniem z użyciem wody i silnych preparatów chemicznych warto nałożyć gumowe rękawiczki, co zapobiegnie wysychaniu skóry dłoni i działaniu substancji szkodliwych zawartymi w środkach czyszczących.

Raz z tygodniu warto zafundować paznokciom specjalną 5-minutową kąpiel w ciepłym oleju. Można go samodzielnie wykonać łącząc ze sobą 7 ml oleju rycynowego, 3 ml oleju sojowego i 1 kroplę olejku z bergamotki. Jego trwałość po przyrządzeniu wynosi 8 miesięcy.

W tym celu można również użyć specjalnych natłuszczających sztyftów pielęgnacyjnych, które można wykorzystać w pracy lub w podróży.

Również raz w tygodniu należy wykonać specjalną pielęgnacyjną maseczkę odżywczo – nawilżającą, po czym nałożyć bawełniane rękawiczki (najlepiej na noc).
Jeżeli paznokcie są osłabione i zniszczone, można w nie wytrzeć kapsułkę witaminy A, a przed każdym ich malowaniem kolorowym lakierem, najpierw nałożyć specjalną bazę.

Zabiegi pielęgnacyjne przed nałożeniem kolorowego lakieru

  • Co najmniej raz w tygodniu paznokcie należy modelować i polerować. Zapewni im to ładny wygląd i idealny kształt.
  • Piłowanie paznokci wykonywać wyłącznie w jednym kierunku.
  • Polerowanie paznokci zapobiegnie odpryskiwaniu lakieru.
  • Zdrowy wygląd paznokci i ich wzrost będzie zapewniony dzięki wcieraniu w płytkę preparatów nawilżających i odżywczych.
  • Przed usuwaniem skórek warto je wpierw wymoczyć w wodzie, co je delikatnie nawilży i rozmiękczy.
  • Należy usuwać wyłącznie skórki odstające od skóry i naderwane. Nie należy usuwać skórek przylegających ściśle do skóry.
  • Stosować preparaty utrwalające lakier, zarówno te, które stosuje się jako bazę pod lakier, jak i te, które utrwalają blask koloru i zapobiegają jego odpryskiwaniu.

Pastelowe lakiery do krótkich palców

W przypadku posiadania krótkich palców, najlepiej wybierać jasne, pastelowe kolory lakierów. Odpowiedni będzie blady opalizujący róż, łososiowy, piaskowy, morelowy a nawet delikatny błękit.

Zaletą pastelowych lakierów jest nadanie dłoniom delikatności.

Ich blade odcienie nie rzucają się w oczy i nie zwracają uwagi na zbyt szerokie płytki paznokci. W przypadków krótkich palców idealny jest również manicure french.

Przed ich pomalowaniem należy dokładnie opiłować paznokcie nadając im idealnie owalny kształt. Taki kształt paznokci optycznie zwęzi palce i sprawi wrażenie dużo smuklejszych. W przypadku krótkich palców, nie zaleca się piłowania płytki w kształt łopatki, bowiem wówczas palce wydają się bardziej grube.

Ciemne lakiery do długich palców

Każda kobieta marzy i smukłych i długich palcach. Właśnie taki kształt dłoni pozwala na stosowanie ciemnych i bardzo intensywnych barw lakierów. Płytki paznokci nie powinny być zbyt długie, by optycznie ich jeszcze bardziej nie wydłużać.

Wskazane będzie opiłowanie płytki prosto lub owalnie.

Wybierając kolor lakieru należy unikać jasnych i perłowych lakierów, wskazane natomiast są ciemne i wyraziste odcienie, np. bordo, brąz, czerwień.
W przypadku malowania paznokci ciemnymi kolorami, należy pamiętać o wcześniejszym pokryciu płytki paznokcia bazą, co zapobiegnie jej przebarwieniu.

Intensywne neony do szczupłych dłoni

Ostatnio najmodniejsze są intensywne, neonowe kolory. Królują one nie tylko w elementach odzieży i dodatkach, ale również w makijażu.

Bardzo modne są też ostre, wręcz krzykliwe kolory paznokci, które najbardziej pasują do szczupłych dłoni. Przykuwają wzrok, więc podkreślą idealny owal paznokci i szczupłe palce.
Najbardziej modne w tym sezonie są takie kolory jak szmaragd, fuksja, turkus i zieleń.

Źródło zdjęcia: saifou.com via Jelly on Pinterest

reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here