Smokey Eyes

0
957

Makijaż Smokey Eyes zmysłowa klasyka, która jest odpowiedni dla każdej kobiety, na każdą okazję. Wystarczy tylko zadbać o pewne szczegóły.

Tradycyjne piękno

Smokey Eyes to rodzaj makijażu towarzyszący kobietom od wieków. Smokey eye- w dosłownym tłumaczeniu – przydymione oko, to technika makijażu, która znana była już dobrze nawet królowej Kleopatrze. W dzisiejszych czasach Smokey Eyes w różnych – i nowoczesnych i klasycznych wariantach jest bardzo popularnym stylem makijażu wśród współczesnych gwiazd i celebrytów – i to nie tylko wśród kobiet.

Oko

Klasyczne „przydymione oko” to kompozycja bardzo czarnego cienia do powiek, przechodzącego poprzez wszelkie odcienie szarości, aż do koloru białego, nakładanego na najbardziej oddalone od oka części, aż po łuk brwiowy. Ważnym elementem tego makijażu jest obrysowanie oka konturówką bądź eyelinerem i mocne wytuszowanie rzęs. Tak pomalowane oczy prezentują się dobrze tylko w towarzystwie ładnie podkreślonych, regularnych brwi i naturalnie wyglądających ust. Pomalowanie ust np. czerwoną szminką dałby przesadzony efekt. Aby tego efektu uniknąć idealnie byłoby użyć bezbarwnego, jasnego, perłowego lub wręcz cielistego błyszczyka. Należy również uważać aby uniknąć zbyt dużego kontrastu między czernią powiek, a kolorem cery. Dla osób o jasnej karnacji zalecane jest wykorzystanie większego efektu „przydymienia” czyli przewaga odcieni szarości.

Dla kogo?

Czarny cień do powiek pasuje praktycznie każdej kobiecie, należy jednak uważać na odpowiednie nałożenie kolorów i kształt kreski obrysowującej oko, aby uniknąć efektu pomniejszenia oczu. Dobrze wykonany Smokey Eyes doskonale podkreśla kontur twarzy, tuszuje jej mankamenty, optycznie powiększa oczy. Nie są to jednak jedyne zalety tego stylu. Ukryta magia tego rodzaju makijażu polega na mocnym kontraście tęczówki i białka oka z ciemną, wyrazistą powieką. Dzięki temu Smokey Eyes podkreśla spojrzenie, nadaje mu drapieżnego charakteru i tajemniczości. Klasyczny, mocny Smokey Eyes jest odpowiedni dla pewnych siebie, odważnych kobiet, które nie unikają kontaktu wzrokowego i nie boją się wyglądać seksownie. Jest idealny na wieczorne wyjścia zarówno w celach towarzyskich – do pubu, restauracji jak i w przypadku imprez służbowych, bankietów, przyjęć rodzinnych.

Smokey Eyes – wersja współczesna

Przez lata sztuka makijażu ewoluowała, a wraz z nią wciąż zmieniała się definicja Smokey Eyes. Co prawda technika jego wykonania pozostała niezmieniona, ale mówiąc o Smokey Eyes nie myślimy już o dwóch podstawowych kolorach. Makijaż ten możemy teraz wykonywać w dwóch lub nawet czterech dowolnych kolorach. Odcienie koloru najlepiej dopasowywać pod kolor swojej tęczówki, odcień karnacji czy kreację. Najlepiej unikać cieni o barwie bardzo zbliżonej do swojego koloru oczu, ponieważ niweluje to efekt blasku.

Oczy niebieskie i szare świetnie wyglądają w brązach, srebrze, różu i purpurze. Do oczu brązowych pasują niemal wszystkie kolory, głównie – zielony, niebieski, złoty, szary, miedziany. Oczy zielone najlepiej podkreślić kolorami takimi jak – brązowy, złoty, pomarańczowy, śliwkowy. Kombinacje tych kolorów można śmiało używać przy wykonywaniu nowoczesnego Smokey Eyes. Znakiem nowoczesności w tego typu makijażach jest również użycie, w celu podkreślenia efektów, kosmetyków „top coat”- złocistych lub srebrzystych pyłów. Czasami bardzo przydaje się też jasna lub świecąca konturówka – wymalowane nią wewnętrzne kąciki oczu optycznie poszerzają ich rozstaw. Wymalowanie nimi powiek „od środka” wzmacnia wrażenie powiększenia oczu.

Jak prawidłowo wykonać Smokey Eyes – krok po kroku

  • Wyrównaj koloryt skóry odpowiednim podkładem. Nie zapominaj o okolicach oczu. Nałóż podkład lub sypki puder również na powieki.
  • Jaśniejszy cień rozprowadź równomiernie na całej powiece, aż po linię brwi.
  • Na powiece, od zewnętrznego kącika oka mniej więcej do połowy powieki nałóż ciemniejszy cień. Cień ciemniejszy powinien mieć najbardziej intensywną barwę tuż przy linii rzęs i przy załamaniu powieki.
  • Aby uzyskać efekt „przydymienia” rozetrzyj delikatnie granice miedzy cieniami.
  • Obrysuj oczy kredką lub eyelinerem aby nadać im odpowiedni kształt. Aby uzyskać efekt powiększenia oka, zacznij kreskę w połowie lub nawet w ¾ powieki.
  • Dokładnie wytuszuj rzęsy tuszem o odpowiednim do koloru makijażu odcieniu. Jeśli masz krótkie rzęsy do ich podkręcenia użyj zalotki.

Źródło zdjęcia: cleopatra-queenofthenile.blogspot.com.au via Ulyana on Pinterest

reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here