Francuska pigułka aborcyjna RU486

10
1680

Pigułka aborcyjna RU486 (inaczej pigułka wczesnoporonna) pozwala przerwać rozwój ciąży w bardzo wczesnym okresie. Jest stosowana zaraz po stosunku.

Jak działa pigułka aborcyjna?

Pigułkę RU 486 stosuje się łącznie z misoprostolem (prostaglandyna) do 7 – 9 tygodnia ciąży. RU 486 powoduje obumarcie embrionu (poronienie), a misoprostol wywołuje skurcze, które umożliwiają wydalenie embrionu z organizmu.

Inne działania RU 486

RU 486 dostarczana do organizmu w niewielkich, codziennych dawkach hamuje owulację na tej samej zasadzie jak pigułka antykoncepcyjna, a zastosowana zaraz po połowie cyklu zapobiega wzrostowi błony śluzowej macicy, a więc z powodzeniem mogłaby być stosowana jako metoda antykoncepcji.

RU 486 nie jest dopuszczona do stosowania w Polsce ze względu na obawy, że służyłaby głównie do celów aborcyjnych, a nie jako metoda zapobiegania ciąży.

Więcej informacji o antykoncepcji

Na temat pigułki „następnego dnia” przeczytasz w artykule: Pigułka po stosunku.

Inne metody antykoncepcji hormonalnej zostały wymienione w artykule: Metody antykoncepcji hormonalnej.

Szczegółowe informacje na temat zalet, wad, przeciwwskazań i powikłań związanych ze stosowaniem antykoncepcji hormonalnej znajdziesz w artykule: Antykoncepcja hormonalna – zalety, wady, przeciwwskazania.

Informacje o innych metodach antykoncepcji i naturalnych metodach planowania rodziny znajdziesz w dziale: antykoncepcja.

O skuteczności metod antykoncepcyjnych przeczytasz w artykule: Wskaźnik Pearla – skuteczność antykoncepcji.

Wszelkich informacji o każdej z metod antykoncepcji powinien udzielić ginekolog.

reklama

10 KOMENTARZE

  1. WITAM – NIE ZNAM TEJ PIGULECZKI – DLACZEGO JEST ONA FRANCUSKA A NIE ANGIELSKA – LUB AMERYKANSKA ? MNIE SIE TO ZLE KOJARZY Z : „SMIERC ARTYSTYCZNA PO FRANCUSKU” … WSPOMNIENIA MAM ZE SZKOLY PODSTAWOWEJ Z POLSKI …

    POZDRAWIAM : ))

  2. Po pierwsze nietrzeba bylo sie kochac. To sa konsekwencje byca gulpim. uzywa sie protekcji jak niechcesz zajsc w ciaze. Jstes patetyczna. zobacz zdjecia o aborcji i sobie przemysl to ….

    • David popełniać błędy to rzecz ludzka. Nie żyjemy w średniowieczu i na szczęście postęp zrodził internet dzięki czemu można skutecznie tępić ciemnotę jakiej jesteś reprezentantem.

  3. odświeże temat: Nie tępisz ciemnoty a raczej sama jestes jej przykladem. Mozesz urodzic dziecko a jak nie chcesz go wychowywac to zostaw w szpitalu. Trudne? Ale oczywiscie swoj egoizm jest najwazniejszy i ciągle to JA JA JA!!

    • To nie jets egoizm!! Egoizmem jets właśnie rodzić-sprowadzać na świat dziecko niechciane,któremu nigdy nie zapewnimy miłości,czułości,opieki;bo albo zwyczajnie niechcemy albo cholera jasna nie z naszej winy nie mamy warunków. Więc ja się pytam po co skazywać na cierpienie,samotnoośc,okropne warunkin w domu dziecka(nie takie jak pokazują w TV . Zycie bez nikogo bliskie,w biedzie…Lepiej usunąć ciąże,wtedy to jets tylkjo ,,grudka krwi,, która NIE CZUJE.

  4. mam trudną sytuacje życiową, mam malutkie dziecko tydzień temu dowiedziałam się że jestem w ciąży… partner powiedział że mam poradzić sobie z problemem… myślę tak samo jak on, nie możemy mieć drugiego dziecka dlatego podjęłam decyzje..Maćku juz urodziłam dziecko i wiem że nie byłabym w stanie go oddać lub zostawić w szitalu.. łatwo się mówi gdy problem nie dotyczy nas… jeszcze nie dawno uważałam tak samo.. dziś wiem że wszystko się może zmienić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here