Taniec na odchudzanie

0
715

Moda na smukłą sylwetkę trwa. Na całym świecie ludzi walczą ze zbędnymi kilogramami. Hitem ostatnich lat jest taniec na odchudzanie, który łączy przyjemne z pożytecznym.

Taniec nie tylko od święta

Powszechnie wiadomo, że taniec jest sposobem na dobrą zabawę i odtrutką na chandrę. Im lepiej czujemy się na parkiecie, tym zyskujemy większą pewność siebie, lepszą kondycję fizyczną i … smukłą sylwetkę. Taniec zmusza do pracy mięśnie brzucha, nóg, bioder, kręgosłupa, pośladków i ud. Poprawia ich elastyczność i jednocześnie wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha i bioder.

Niektóre polskie kluby fitness wprowadzają do swojej oferty zajęcia będące połączeniem aerobiku i tańca takie jak: zumba, dance-aerobik, salsa-aerobik, a nawet taniec brzucha.

Dance aerobik

Dance aerobic to metoda odchudzania dla osób kochających ruch w rytmie muzyki. Ten rodzaj treningu jest połączeniem typowych kroków tańca towarzyskiego, które pobudzają do pracy kolejne partie mięśni, aktywizując je do spalania nadmiernej tkanki tłuszczowej. Dance aerobik pomaga nie tylko w krótkim czasie pozbyć się niechcianych kilogramów, ale jednocześnie skutecznie zapobiega powstaniu efektu jo-jo.

W trakcie aerobowego tańca rozgrzewają się nie tylko mięśnie, ale także stawy. Jednocześnie doskonalony zostaje warsztat taneczny, usprawniony układ krążenia i układ oddechowy. Ciało staje się bardziej jędrne i sprężyste, a ruchy nabierają większej gracji.

Każdy trening rozpoczyna się tradycyjną rozgrzewką, by pobudzić i przygotować mięsnie i stawy do pracy. Zasadniczy trening składa się z następujących po sobie kolejnych układów choreograficznych, podczas których następuje często zmiana kroków i tempa tańca.

Przygotowując się do treningu wystarczy zaopatrzyć się w wygodne buty i dobry humor.

Salsa aerobik

Salsa aerobic to niezwykle atrakcyjne połączenia tańca i gimnastyki. Typowe ćwiczenia aerobowe w połączeniu z uwodzicielską i seksowną salsą, stają się nie tylko metodą odchudzania, ale jednocześnie sposobem na odzyskanie dobrego humoru, ruchów pełnych gracji i elastyczności mięśni. W trakcie tańca zostają pobudzone do pracy mięśnie nóg, rąk, ud, bioder, ramion i pośladków. Niezwykle gorące rytmy ćwiczeń aerobowych wpływają na zwiększone chęci do aktywności fizycznej i niepostrzeganie tego rodzaju aerobiku jako męczącego terningu.

Już po kilku treningach widoczne są efekty ćwiczeń nie tylko w postaci utraty masy ciała, ale jednocześnie w postaci dawki dobrego humoru.

Taniec brzucha

Taniec brzucha pochodzi ze starożytnego Egiptu i prawdopodobniej jest najstarszym znanym tańcem. Jest nie tylko sposobem na pozbycie się niechcianych kilogramów, ale jednocześnie metodą zyskania pozytywnej energii, pewności siebie i pozbycia się kompleksów obfitych bioder.

W ostatnich latach lawinowo wzrasta zainteresowanie tańcem brzucha wśród kobiet europejskich, w tym również wśród Polek.

Mimo nazwy „taniec brzucha” w tego rodzaju tańcu biorą udział nie tylko mięśnie brzucha, ale również inne partie mięśni (łydki, uda, biodra, pośladki). W rytmie egzotycznej muzyki poruszają się ręce, ramiona i nogi. Taniec będący jednocześnie ćwiczeniem aerobowym, budzi ogromne emocje, wyzwala dawkę pozytywnej energii i pobudza seksualność tańczącej kobiety.
Efektem zaledwie kilku treningów jest rozluźnione ciało, dotleniony organizm, smukła talia i podkreślenie kobiecych kształtów.

Zumba

Zumba jest połączeniem rytmów tańca latynoamerykańskiego oraz aerobiku. Ten rodzaj ćwiczeń fitness jest idealnym sposobem na kształtowanie sylwetki, wzmocnienie kondycji, rzeźbienie i ujędrnianie ciała.

W efekcie kombinowanych ruchów w rytmie energicznej muzyki, zumba w przeciwieństwie do tradycyjnych i nudnych „brzuszków”, postrzegana jest jako świetna zabawa.
Zumba zawiera w sobie elementy takich tańców jak samba, salsa, taniec brzucha, marengue, cumbia, reggaeton, flamenco, mambo, Bollywood, hip-hop, a także elementy treningu siłowego (squat, lunie) oraz sztuk walki.

Źródło zdjęcia: google.com.gt via Alejandra on Pinterest

reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here