Trening taneczny Cha-cha

10 minutowy trening taneczny w rytmie Cha-Cha

0
667

Cha-cha

Cha-cha-cha to najmłodszy kubański, latyno-amerykański taniec towarzyski w metrum parzystym 4/4 i typowym tempie 32-33 takty/min, wywodzący się z rumby i mambo. Taniec cha-chy opiera się na kroku chassis, czyli kroku w formacie odstaw-dostaw-odstaw. Do tyłu są wykonywane kroki chasse tzw.back locki a w przód lock stepy. W cha-chy trzeba mieć mocne i przeprostowane nogi aby wyglądało to efektownie.

Częstotliwość ćwiczeń

Zaprezentowane na filmie ćwiczenia nie są zbyt intensywne, dlatego 6-7 razy w tygodniu to optymalne natężenie ćwiczeń dla tego rodzaju treningu. Trzymaj się przyjętego harmonogramu!

Jeśli danego dnia nie masz ochoty na ćwiczenia lub po prostu nie chce Ci się, postaraj się zmusić by wykonać przynajmniej 1 ćwiczenie. Zwykle potem przychodzi ochota na następne.

Unikaj przerw trwających więcej niż jeden dzień. Im dłuższa przerwa tym potem trudniej wrócić do codziennych ćwiczeń.

O Julianne Hough

Julianne Hough (ur. 20 lipca 1988) – amerykańska tancerka, choreografka, piosenkarka, a także aktorka. Pochodzi z Sandym, Utah, dzielnica podmiejska Salt Lake City. Dziadkowie, babcie oraz brat byli tancerzami. Jej formalne szkolenie zaczęło się przy Centrum Sztuki Widowiskowo-scenicznej Studio w Orem, Utah, gdzie zatańczyła z Joshem Murillo między innymi, w Latin Ballroom. Wystąpiła pięciokrotnie w programie Dancing with the Stars (USA). W 2007 roku dostała nominację Creative Arts Primetime Emmy w kategorii Choreografia.

Więcej ćwiczeń znajdziesz w dziale fitness (video).

reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here