Po co organizmowi detoks?

0
918

Detoks, czyli usuwanie toksyn, to dieta oczyszczająca mająca na celu wyeliminowanie z jadłospisu niezdrowych i tuczących produktów.

Zdrowszy wygląd, lepsze samopoczucie, ładniejsza figura, to niewątpliwe zalety oczyszczenia organizmu.

Dieta oczyszcza organizm

Celem diety nie jest post, ale zapewnienie odpowiednich proporcji różnych grup jedzenia, w ilościach która pozwoli na optymalne funkcjonowanie organizmu zarówno psychiczne jak i fizyczne.

Detoks odmładza – zdrowszy wygląd

Pod warunkiem, że zgodzicie się pozbyć z organizmu wszelkich trucizn.

Na niespełna miesiąc rezygnujecie z:

  • papierosów (tytoniu),
  • lekkich narkotyków (w przypadku cięższych potrzebny wam nie detoks, ale odwyk),
  • alkoholu,
  • kofeiny (kawa, herbata, coca-cola, pepsi, red bull, etc.),
  • dosalania potraw,
  • słodzenia i słodyczy (batoników, ciastek, cukru białego, słodziku szczególnie jeśli środkiem słodzącym jest aspartan – z takiego najlepiej zrezygnować na zawsze),
  • nadmiaru tłuszczu,
  • konserwowanych mięs,
  • konserwowanych warzyw.

Należy się skupić na produktach ekologicznych. Przy czym kierować się atestami, a nie nazwą. Produkty nieprzetworzone (przetworzone w niewielkim stopniu) przyspieszających usuwanie toksyn z organizmu oraz zawierają cenne dla organizmu witaminy i mikroelementy.

28 dni – to minimum na dietę oczyszczającą

Zapomnijcie o 3 dniowej głodówce, czy kilkudniowym detoksie z kolorowego pisemka. Jedynie, co osiągniecie, to pogorszenie samopoczucia.

Organizm potrzebuje czasu na oczyszczenie. Toksyny odkładają się także w tkance tłuszczowej, aby pozbyć się ich z organizmu musimy spalić je wraz z tłuszczem. Najlepiej za pomocą regularnych ćwiczeń fizycznych trwających powyżej 20 minut.

O konsekwencjach zrzucania wagi bez wyrzeczeń przeczytasz w artykule: Szybko schudnąć bez wysiłku, efektu jojo i diety.

Dieta oczyszczająca = ładna figura

Dlaczego? Bo jedząc zdrowe produkty poprawiasz przemianę materii. Dostarczasz organizmowi wyłącznie wartościowych kalorii, które w całości przetwarzane są na energię.

Produkty przetworzone, poprzez nadmiar składników poprawiających smak, konserwujących, zagęszczających, dostarczają pustych kalorii i zaburzają pracę organizmu. Dostarczasz organizmowi składników, które nie są mu potrzebne.

Na przykład zwróć uwagę na skład chleba. Bardzo często na pierwszym miejscu czyli składnik którego jest najwięcej) jest cukier. Czy naprawdę sądzisz, ze cukier musi być głównym i niezbędnym składnikiem chleba?

Zasady zdrowego żywienia

Zanim zdecydujesz się na dietę zapoznaj się z informacjami zawartymi w tekstach:

reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here